Strona główna   Rośliny   Zwierzęta   Technika   Zima   Glony   Oczko   Listy   Linki   Mapa serwisu   Forum   Sklep

O autorze

Tak właśnie wyglądam
fot. Arkadiusz Prażmowski :-) (poważnie)Serdecznie witam na stronach mojego serwisu. Nazywam się Arkadiusz Prażmowski, urodziłem się w 1971 roku. Mieszkam w niedużym miasteczku w pobliżu Warszawy. Od dziecka pasjonuje mnie natura. Już jako mały chłopiec ( ponad 25 lat temu) uprawiałem na domowym parapecie pokrzywy, aby mieć pożywienie dla hodowanych przez siebie gąsienic Rusałki pokrzywnik. Z gąsienic powstały poczwarki a następnie piękne motyle. Miałem też bardziej zwariowane pomysły np. uprawa borowików w doniczkach (zakończona niestety niepowodzeniem) i wiele innych, których nie będę tu wymieniać.

Moje pierwsze oczko
Po prawej słabo widoczny kosaciec żółty
za moimi plecami srebrny świerk Od ponad 20 lat hoduję i z powodzeniem rozmnażam ryby akwariowe. Hodowałem także jaszczurki, raki , krewetki, traszki, ślimaki a nawet hydry i larwy ważek które są naprawdę ciekawymi obiektami do obserwacji. Zajmuję się też uprawą kwiatów i innych roślin zarówno w domu jak w ogrodzie, szczególną sympatią darząc kaktusy i inne sukulenty.
Moje pierwsze oczko wodne powstało ponad 15 lat temu i było dołkiem wybrukowanym kamieniami (na zdjęciu obok). Postanowiłem je umiejscowić obok małego i ładnego srebrnego świerku. Woda utrzymywała się w nim tylko po deszczach i o żadnych rybach nie było mowy. W owym oczku rosła tylko jedna roślina - kosaciec żółty, którego przyniosłem z pobliskiego stawu. Choć stawu tego już od dawna niema, kosaciec rośnie nadal, teraz w moim nowym oczku.

Moje obecne oczko z siatkobetonu
po prawej ten sam srebrny świerkNastępnie robiłem oczka wyłożone folią, które jednak dziurawiły się każdego sezonu. Postanowiłem więc zrobić coś trwalszego. Moje pierwsze oczko z siatkobetonu powstało w 1999 roku w tym samym miejscu gdzie były moje wcześniejsze oczka, czyli u stóp srebrnego świerku. W roku 2001 dobudowałem do niego drugie, mniejsze oczko. (zdjęcie obok robione z pierwszego piętra) Srebrny świerk obecnie ma ponad dziesięć metrów i jest wyższy od mojego domu. Od kilku lat gniazdują na nim będące pod ochroną sierpówki (Streptopelia decaocto) czyli synogarlice tureckie.
Przez moje stawiki przewinęło się wiele roślin i zwierząt, które starałem się wnikliwie obserwować. Obecnie postanowiłem podzielić się moją wiedzą poprzez serwis internetowy, który właśnie oglądasz. Jako iż jestem inżynierem budownictwa mam zamiar szczegółowo przedstawić sposób budowy oczka wodnego z siatkobetonu, a w przyszłości także innych elementów architektury ogrodowej.
Żywiąc nadzieję, że znajdziesz tu coś ciekawego życzę miłej lektury.

OSIAGNIĘCIA SERWISU


Serwis "Oczko wodne -poradnik praktyczny" istnieje od początku roku 2003. W tym czasie był on wielokrotnie nagradzany.
            katalog stron internetowych       Serwis został wybrany na witrynę dnia
PC WORLD KOMPUTER - 27.04.2005         Strona wyróżniona przez Katalog Ciekawych Stron - 06.02.2006         Dobra strona - wyróżnienie - 12.12.2006
Katalog Gwiazdor


Jeśli masz jakieś pytania, lub propozycje dotyczące tego serwisu, możesz do mnie napisać wykorzystując poniższe okienko. Jak zauważyłeś gdzieś błąd - zgłoś go tutaj. Na pytania dotyczące oczek wodnych odpowiadam wyłącznie na Forum.


Twoje imię/nick    E-mail:  


Jeśli chcesz mnie lepiej poznać zapraszam na moją stronę domową. Znajdziesz tam kilka galerii moich zdjęć, złote myśli, chiński horoskop, galerię fotomontaży (233 kB), oraz trochę śmiesznych fotek (175 kB).

Strona główna  Do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów tylko za zgodą autora strony. Copyright © by AurorA 1998-2012.

Strona powstała:  01-06-2003. Ostatnio aktualizowano: 17-3-2022   Odsłon w serwisie: 11806   Wizyt na stronie:    On line: 4