Strona główna   Rośliny   Zwierzęta   Technika   Zima   Glony   Oczko   Listy   Linki   Mapa serwisu   Forum   Sklep

Rośliny błotne i bagiennewybierz gatunek - opis ukaże się poniżej lub na osobnej stronie

Powrót do Indeksu roślin

Żabieniec drobnokwiatowy (Alisma parviflora)

 

Żabieniec drobnokwiatowy pochodzi z Ameryki i choć nie występuje w naszym klimacie w środowisku naturalnym, sprawuje się bardzo dobrze. Główną ozdobą rośliny są ciemnozielone, mocno unerwione, mięsiste liście. W porównaniu do rodzimego żabieńca babki wodnej liście są zaokrąglane. Kwiatostany w zasadzie nie różnią się od rodzimego gatunku.

Żabieniec drobnokwiatowy jest gatunkiem w pełni mrozoodpornym i nie sprawiających kłopotów z uprawą. Jest to interesująca roślina, którą warto posadzić w każdej wielkości oczku wodnym - prezentuje się lepiej niż żabieniec babka wodna. Preferuje stanowiska słoneczne i raczej żyźniejsze podłoże. Rośliny powinno się sadzić na głębokości 0 - 25 cm ( najlepiej się sprawuje w minimalnym zanurzeniu - około 5 cm). Pojawiające się latem kwiatostany moim zdaniem lepiej usuwać, gdyż osłabiają roślinę i w efekcie szybciej ona żółknie na zimę. Oczywiście to rzecz gustu i kwiaty te choć drobne i niepozorne mają także swoich zwolenników.

Żabieniec drobnokwiatowy - zamów sadzonkę on line.

Strona główna  Index roślin    Do góry

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i tekstów tylko za zgodą autora strony. Copyright © by AurorA 1998-2012.

Strona powstała:  01-05-2003   Ostatnio aktualizowano: 17-3-2022   Odsłon w serwisie: 5976   Wizyt na stronie:    On line: 5